Tworzywa sztuczne

Nasza kompleksowa oferta wyposażenia badawczego do tworzyw sztucznych jest wynikiem doświadczenia i zaangażowania około 100 inżynierów produktu oraz bliskiego partnerstwa z naszymi klientami. Oferujemy różnorodne linie produktów zapewniające indywidualne systemy badawcze dla każdej aplikacji.

Więcej informacji >

Kompozyty

Kompozyty składają się z dwóch lub więcej połączonych materiałów. Połączenie materiałów skutkuje bardzo specyficznymi właściwościami materiałowymi, takimi jak sztywność w określonych kierunkach przy jednoczesnym ograniczeniu wagi do minimum, umożliwiając rozwój nowych zastosowań.

Więcej informacji >

Metale

Metale są i pozostaną ważnym materiałem konstrukcyjnym na całym świecie. Duży odsetek materiałów stalowych może być wiele razy odzyskiwany poprzez recycling i dzięki temu uznawany za zrównoważony. Zrozumienie ich charakterystyki materiałowej jest istotne dla projektantów oraz osób używających tych materiałów. Charakterystyki materiałów są otrzymywane z mechanicznych testów wytrzymałościowych, podczas gdy maszyny wytrzymałościowe obciążają materiały aż do ich zerwania. Maszyny wytrzymałościowe grupy Zwick/Roell zapewniają odtwarzalne i niezawodne wyniki badań na bazie znormalizowanych światowych norm badawczych.

Więcej informacji >

Motoryzacja

Rynek motoryzacyjny stoi w obliczu globalnej konkurencji. Z tego powodu wykorzystanie komputerowych metod rozwojowych nieustannie rośnie. Te metody symulacyjne muszą być potwierdzone rzeczywistymi badaniami w różnych fazach rozwoju w celu określenia danych projektowych.

Więcej informacji >

Inżynieria medyczna & Przemysł farmaceutyczny

Zapewnienie jakości w przemyśle medycznym i farmaceutycznym kładzie najwyższe wymagania na badania materiałowe w kwestiach sprzętu, oprogramowania oraz dokumentacji.

Więcej informacji >

Uczelnie i Instytuty

Rozwój i zastosowanie nowych materiałów i technologii przez lata stanowiło znaczącą rolę w rozwoju ludzkości. Znacząca liczba tych innowacji jest opracowywana na uczelniach i powiązanych instytutach. Z tego powodu na całym świecie istnieje ogromny nacisk na rozwój i edukację, aby z jednej strony zwiększyć konkurencyjność, a z drugiej stawić czoła globalnym wyzwaniom jak ochrona klimatu i środowiska. Wybranymi z kluczowych obszarów są dziś lekkie oraz inteligentne materiały, biomateriały i kompozyty.

Więcej informacji >

Papier & Tektura

Niektóre z korzyści płynących z naszej technologicznej przewagi w badaniu papieru, tektury litej oraz tektury falistej.
Pracując z przemysłem przemysłem papierowym oraz tekturniczym, ZwickRoell opracował szerokie spektrum oprzyrządowania badawczego i akcesoriów specjalnie dla tej branży. Mogą być one szybko i łatwo wymieniane w zależności od aplikacji.
Rozwój i wspieranie indywidualnego oprzyrządowania badawczego i oprogramowania testowego jest wysoko na naszej liście priorytetów! Klienci czerpią korzyści z ciągłego rozwoju naszych przystawek i oprzyrządowania badawczego oraz z innowacyjnych metod testowych. Pouczające, porównywalne wyniki badań zapewniają jakość produktu. Maszyny badawcze firmy ZwickRoell oferują najwyższy poziom precyzji obecnie dostępny na rynku. Ścisła współpraca grupy Zwick Roell w liderami w branży zapewnia dostęp do długotrwałego doświadczenia i szerokiej wiedzy specjalistycznej.

Wszystko pod jednym dachem – nasze oprogramowanie badawcze testXpert III specjalizuje się w badania papieru, tektury litej oraz tektury falistej. Prosta, intuicyjna obsługa umożliwia szybką orientację wewnątrz procedury badawczej, ograniczając czas zapoznania się. Śledź badanie “na żywo” za pośrednictwem poszczególnych danych wyświetlanych na monitorze – w czasie rzeczywistym podczas trwania testu. Wstępnie zdefiniowane znormalizowane programy badawcze od razu zawierają istotne właściwości dla odpowiednich aplikacji; sprawnie i łatwo dodaj swoje własne wyniki dziki edytorowi wyników. Zarejestrowane dane badawcze mogą być wyeksportowane do zewnętrznych baz danych.

Więcej informacji >

Tekstylia

Tekstylia stanową część ludzkiego życia od tysiącleci. Ludzie wykorzystywali naturalne materiały, takie jak bawełna, włókna lniane, sierść zwierzęca oraz jedwabne nici. Nowoczesne tekstylia są wysoko zaawansowanymi produktami. Konkretne składy materiałów oferują jakość, o której nie marzyliśmy nawet kilka dekad temu.

Firma ZwickRoell opracowała szeroki zakres uchwytów do próbek oraz akcesoriów przeznaczonych zwłaszcza dla przemysłu tekstylnego, które są jednocześnie łatwe do zaadoptowania do konkretnej aplikacji. Liczne zastosowania oraz narastające wymagania stawiane tym materiałom, podkreślają potrzebę zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań badawczych, zwłaszcza w dziedzinach badań i rozwoju.

Więcej informacji >

Żywność & Opakowania

Maszyny wytrzymałościowe ZwickRoell do zinstrumentalizowanej analizy tekstury symulują badania sensoryczne lub procesy produkcyjne oraz dostarczają odtwarzalne i obiektywne wyniki badań. Subiektywne wpływy są eliminowane do możliwie największego stopnia. Wyniki mogą być pokazane jako wykresy oraz interpretowane, zaś jakość produktu może być udokumentowana w prosty i uporządkowany sposób.

Więcej informacji >

Materiały budowlane

Grupa Zwick Roell oferuje rozwiązania badawcze dla betonu, cementu i spoiw, jak również dla takich materiałów jak asfalt, szkło, ceramika i drewno.

Więcej informacji >

Energetyka słoneczna

Niezwykle duże ilości, duża żywotność oraz niewiele wytycznych co do przeprowadzania badań – to obecna sytuacja w przemyśle fotowoltaicznym. Badania są nieodzowne dla firm, które pozostają w tym zaciekle konkurencyjnym rynku i osiągają obiecane wyniki w zakresie wydajności i żywotności, przy jednoczesnym zachowaniu najniższej ceny. Ogniwa słoneczne mogą przetrwać ogromny spadek cen zakupu w ostatnich latach jedynie poprzez zwiększoną jakość, efektywną kosztowo produkcję oraz lepsze bezpieczeństwo.

Więcej informacji >

X