Trwała konstrukcja komponentów zawsze stanowiła istotną kwestię w przemyślę lotniczym i samochodowym. Jednym z kluczowych czynników w tych sektorach w ostatnich latach, jak również dziesięcioleciach, była lekka konstrukcja; bezpieczeństwo i żywotność są tutaj krytycznymi elementami projektu. To samo podejście jest naturalnie stosowane i innych dziedzinach, na przykład w projektowaniu protez biodrowych lub widelców rowerowych.
Nieustanne wykorzystywanie nowych materiałów, łącznie z kompozytami, takimi jak FRP oraz CFRP, narzuca konieczność odpowiedniego przebadania zanim te mogą być wykorzystane w zastosowaniach krytycznych pod względem bezpieczeństwa.
Różne materiały i komponenty wymagają różnych technik badawczych. Mając to na uwadze, w ostatnich latach firma Zwick poczyniła znaczące inwestycje w rozwój dynamicznych maszyn wytrzymałościowych oraz technik napędowych i może dostarczyć koncept napędowy pasujący do każdego zastosowania:

  • Siłowniki elektromechaniczne zapewniają modułowy koncept dla niższych częstotliwości do 1 Hz oraz obciążenia do 100 kN
  • Maszyna wytrzymałościowa z napędem liniowym (LTM) jest nowym dynamicznym systemem badawczym z napędem bazującym na technice silnika liniowego. Napęd został specjalnie opracowany do techniki badawczej i jest opatentowany przez firmę Zwick
  • Kompletnie nowa seria Vibrophore (maszyny o napędzie rezonansowym) zapewniają bardzo wysokie częstotliwości badawcze przy niskich kosztach utrzymania. Częstotliwości testowania są możliwe aż do 285 Hz.
  • Serwohydrauliczne maszyny wytrzymałościowe z ustandaryzowanym konceptem ram obciążeniowych zapewniają maksymalną elastyczność dla każdej aplikacji

Szeroka gama technik napędowych czynią firmę Zwick jedynym producentem maszyn wytrzymałościowych zdolnym do zapewnienia bezstronnej porady pod kątem wyboru odpowiedniego napędu. To samo oprogramowanie badawcze oraz elektronika sterująca i pomiarowa są wykorzystywane do wszystkich maszyn wytrzymałościowych, redukując potrzebę szkoleń podczas codziennej pracy laboratorium.
Wszystkie wymienione wyżej maszyny wytrzymałościowe mogą być wykorzystywane zarówno jako systemy statyczne, jak i dynamiczne. Jest to możliwe poprzez wykorzystanie elektroniki testControl II w połączeniu ze sprawdzonym oprogramowaniem badawczym testXpert.

X